5 produktów, dzięki którym twój dom będzie smart

5 produktów, dzięki którym twój dom będzie smart

01.

Dzień dobry z energią

Jesienne poranki nie nastrajają pozytywnie. Głównie dlatego, że jako ludzie jesteśmy „światłolubni”. Kiedy nie ma słońca, a dni są krótkie, nie działamy tak energicznie, jak w środku lata, kiedy jeszcze mamy siłę do późna w nocy, a już o 6 rano zrywamy się z łóżka, z radością witając nowy dzień.

Dlatego taki nowy dzień zawsze warto witać z Philips Hue . To inteligentny system oświetleniowy, na który składają się dziesiątki różnych rodzajów lamp, lampek, taśm LED-owych i innych elementów, mogących zmieniać zarówno kolor, jak i natężenie emitowanego światła. Wszystko jest sterowane za pomocą aplikacji połączonej z mostkiem – sercem całego systemu, pod który można podłączyć nawet 50 różnych punktów.

Na początek jednak nie mówmy o 50 punktach ani nawet o 5. Zacznijmy może od… dwóch? Tym bardziej że teraz w Komputronik można kupić taki "zestaw startowy" już za 419 złotych, czyli 130 złotych taniej niż wcześniej. Na zestaw składa się mostek Philips Hue i dwie żarówki o mocy 9 W (gwint E27, czyli "duży", najczęściej spotykany).

Dodajmy, że system współpracuje z Alexą, Apple HomeKit i Asystentem Google.

Kupujesz, instalujesz i programujesz na przykład tak, żeby żarówki rano stopniowo rozjaśniały się delikatnym białym światłem, imitując wschód słońca. Wstajesz z nową energią i ruszasz w swój wyjątkowy dzień.

02.

Będzie padać czy nie?

Twój styl to też twój "look". Jak się dziś ubierzesz? Na pewno wyjątkowo. Tylko… jaka będzie dziś pogoda?

To pytanie pada każdego ranka w milionach domów. Odpowiedzi szukamy zazwyczaj w komórce – często nawet nie patrząc za okno! Jednak te dane niekoniecznie muszą odnosić się do tego, co jest za naszymi drzwiami. Zdarzają się sytuacje, w których aplikacja mówi: słońce, a na dworze pada.

Dla komfortu i pewności prognoz warto zainwestować w stację pogodową, która dokładnie pokaże obecną i przewidzi przyszłą pogodę. Takim urządzeniem jest , dostępne w Komputronik za 889 zł. Świetny design i multum opcji, wykresów i danych, które można analizować i zestawiać w aplikacji.

Co istotne, stacja sprawdza też warunki wewnątrz. A przecież aż 80 procent czasu pozostajemy w pomieszczeniach zamkniętych! Netatmo pokaże nie tylko temperaturę, ale też wilgotność, a nawet poziom CO2 i natężenie dźwięku!

Masz więc wszystkie potrzebne informacje, by się przygotować do wyjścia.

Co dalej?

Sprawdź inne propozycje ze strony Komputronik.pl:

03.

Klik i otwarte

Ubrany tak, jak lubisz (i odpowiednio do pogody) wychodzisz, zamykasz drzwi na klucz i ruszasz w swoją stronę. Co w ciągu dnia może stać się na progu twojego domu?

Pojawia się przyjaciel, który pilnie potrzebuje pożyczyć rzecz, którą zostawiłeś na stole w salonie.

Sąsiad chce zostawić ci przesyłkę, którą omyłkowo dostarczył do niego kurier.

Przyszła pomoc domowa, która również potrzebuje dostać się do wnętrza.

Dla ciebie to żaden problem, jeśli zainstalowałeś inteligentny zamek, absolutnie bezkluczowy, wykorzystujący technologie, które pozwolą ci zdalnie otwierać i zamykać drzwi, tworzyć wirtualne klucze dla zaufanych osób, monitorować, kto wchodzi i kiedy, sprawdzać, czy drzwi są otwarte czy zamknięte. Co więcej, kiedy przychodzisz do domu i zbliżasz się do drzwi – zamek automatycznie się otworzy.

Te wygodne i potrzebne rozwiązania zapewnia Yale Linus Smart Lock , który na stronie Komputronik kosztuje 999 zł. Instalujesz i żyjesz wygodnie i bezpiecznie, bo poziomy zabezpieczeń, jakie zapewnia to urządzenie, odpowiadają standardom bankowym.

Masz więc w kieszeni smartfona, a w drzwiach solidny zamek i nie martwisz się o dostęp i bezpieczeństwo swojego domu w czasie, gdy zajmujesz się swoimi sprawami.

04.

Co z tym żelazkiem?

Siedzisz w pracy i nagle – zupełnie bez powodu – wpada ci do głowy pytanie stare jak historia człowieka, który lubi mieć niepogniecione ubrania: czy wyłączyłem żelazko?

Każdy przynajmniej raz w życiu znalazł się w takiej sytuacji, a są przecież osoby, które mają tak co kilka dni!

Co zrobisz w takiej sytuacji?
a) Wracasz szybko do domu, rzucając wszystko, co aktualnie robisz.
b) Dzwonisz do sąsiadów pytając, czy się nie pali.
c) Wyjmujesz komórkę.

Ostatnia opcja jest dla tych, którzy chcą żyć poza schematem i korzystają z rozwiązań, które wydają się proste, ale wykorzystują najnowsze osiągnięcia technologiczne. Takie jak inteligentne gniazdka Nous . To urządzenie, które wygląda jak przejściówka – z jednej strony ma wtyki, z drugiej gniazdo. Wystarczy włożyć ją do gniazdka i podłączyć dowolne urządzenie. A przez aplikację mobilną można sterować każdym takim gniazdem – sprawdzając na przykład, czy płynie przez nie prąd, który następnie trafia do pozostawionego na desce żelazka. Jeśli tak jest – wystarczy jedno kliknięcie, by gniazdo wyłączyć, zapewniając sobie tym samym wolną głowę, a strażakom dając wytchnienie między kolejnymi akcjami, które – dzięki inteligentnym gniazdkom Nous – na pewno nie będą obejmować gaszenia twojego domu…

W Komputronik zestaw 4 takich gniazd kosztuje tylko 195 zł. A ile dla ciebie warte jest bezpieczeństwo i spokój?

Sprawdź inne propozycje ze strony Komputronik.pl:

05.

Home, sweet home

Po całym dniu wracasz do domu. To był dobry czas, ale dobrze jest pomyśleć, że czeka na ciebie wygodna kanapa, odpowiednio zaprogramowane światła i przyjemne domowe ciepełko. Za tę przyjemność przyjdzie ci jednak sporo zapłacić, bo chcąc mieć ciepło wieczorem, musiałeś zostawić odkręcone kaloryfery wychodząc z domu. Czy na pewno?

Skoro doczytałeś wszystko do tego miejsca, domyślasz się zapewne, że i na to mamy rozwiązanie. Konkretnie – ma na to rozwiązanie Komputronik, w którym możesz zaopatrzyć się w zestaw głowic termostatycznych Netatmo. Instalujesz je w miejsce swoich starych, ręcznie sterowanych głowic i możesz kontrolować je za pomocą swojego smartfona, dobierając odpowiednią temperaturę w każdym pokoju, tworząc harmonogramy włączania i wyłączania ogrzewania, w razie potrzeby również ręcznie podkręcając temperaturę bezpośrednio na głowicy.

Proste i wygodne rozwiązanie. A koszt? Zestaw 3 głowic to teraz 1199 zł. Pomyśl, ile zaoszczędzisz na ogrzewaniu i zamów głowice już teraz. Z pewnością, gdy je sprawdzisz, będziesz chciał więcej, żeby zainstalować je na każdym kaloryferze w domu.

Oszczędnie, wygodnie i komfortowo. Czyli po twojemu.

Sprawdź inne propozycje ze strony Komputronik.pl:

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.