5 prostych pomysłów na świąteczną dekorację

5 prostych pomysłów na świąteczną dekorację

01.

Choinka piękna jak las, ale prosto ze sklepu

Coraz częściej odchodzimy od żywego drzewka na święta. W ten sposób oszczędzamy lasy, a ekologiczna choinka może nam posłużyć przez wiele sezonów. I co najważniejsze – nigdy nie zaśmieca podłogi igliwiem. W sklepach możemy wybrać wielkość drzewka, jego rodzaj, a nawet kolor. Mamy do wyboru tradycyjne, małe, duże, oprószone śniegiem lub slim, czyli idealnie nadające się do wąskich pomieszczeń. Jeśli szukamy czegoś wyjątkowego – warto zainwestować w choinkę na pniu. Taką kupimy choćby w Carrefourze. Jest ozdobą samą w sobie, bo wygląda naturalnie. Jeśli zaś kochamy drzewka robione własnoręcznie – nic nie stoi temu na przeszkodzie. Możemy wykonać choinkę z drewna, kartonu, metalowego drutu, a nawet patyków. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

02.

Świąteczne drzewko może być dziełem sztuki

Od każdego z nas zależy, jak będzie udekorowana nasza choinka. Jedni uwielbiają tradycyjne bombki – delikatne, misternie przygotowane, lśniące, kolorowe lub jednolite. Inni – w szczególności rodzice małych dzieci lub właściciele kotów – wolą bombki trwalsze, najlepiej plastikowe, by podczas upadku nie zbiły się i nikomu nie wyrządziły krzywdy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na choince – oprócz bombek – zawisły własnoręcznie wykonane ozdoby: szydełkowe dzwonki, filcowe gwiazdy czy piernikowe ludziki. Albo elementy z odzysku – choćby renifery z rolek od papieru, pingwiny ze starych żarówek lub też bałwanki z plastikowych kubków. W przypadku takich ozdób nie obowiązują żadne zasady. Każdego roku choinka może mieć zupełnie inny wygląd.

03.

Światło – symbol Bożego Narodzenia

Lampki choinkowe LED od kilku już lat są doskonałą ozdobą niemal wszystkiego – wezgłowia łóżka, luster, a nawet fasad domów. W święta pełnią szczególną rolę. Sieć Carrefour oferuje dwa rodzaje takich lampek – wewnętrzne i zewnętrzne. Oba z nich można bez przeszkód zastosować w domu – opleść nimi świąteczne drzewko, udekorować okna, a także stworzyć z nich zarys choinki na ścianie – jeśli zdecydujemy się na takie ultranowoczesne rozwiązanie. Taka koncepcja ma co najmniej dwie funkcje – dekoracyjną oraz oświetleniową. Delikatną iluminację możemy umieścić także w centrum stroika świątecznego, ustawić w wazonie na wigilijnym stole albo po prostu artystycznie opleść nią żyrandol, który znajduje się nad stołem. Małe żaróweczki i ich subtelna poświata wprowadzą od razu świąteczny klimat.

04.

Magiczne okna w magiczny czas

Boże Narodzenie to czas, kiedy pragniemy, by nasze domy wyglądały ciepło, rodzinnie, przyjemnie. Dlatego coraz chętniej poszukujemy ozdób, które będziemy mogli zawiesić w oknie, ustawić nad kominkiem albo rozłożyć na stole. Każdego roku pojawiają się nowe rozwiązania – świecące renifery, ceramiczne mikołaje czy styropianowe bałwanki. Niektóre sklepy – jak choćby Carrefour – wprowadzają całe kolekcje ozdobnych maskotek czy drewnianych figurek. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też oświetlenie dekoracyjne w kształcie dzwonków, gwiazdek, aniołków i choinek, którymi z powodzeniem możemy ozdobić okna. Na dodatek nie musimy martwić się o energię, bo ozdoby te są zasilanie bateriami. Ci, którzy wolą tradycyjne elementy, mogą sięgnąć po dekoracyjną latarenkę lub kominek.

05.

Pomysłowość nie zna granic

Święta to czas, kiedy intensywniej niż zwykle wykazujemy się kreatywnością. W związku z szeroką gamą produktów nie musimy dekorować choinki tylko w jednym lub dwóch kolorach, np. czerwonym albo czarnym i złotym. Jeśli mamy ochotę, drzewko możemy ozdobić wszystkimi bombkami, jakie mamy w domu. Nikt nam tego nie zabrania. Jeśli zdecydujemy się na minimalizm, możemy zawiesić jedynie sznur lampek albo w ogóle niczego nie zawieszać. Czasami samo drzewko jest wystarczającą ozdobą domu. Za to możemy w inny sposób udekorować nasze cztery ściany – zrobić stroiki z suszonych owoców, ustawić piernikowe, pachnące domki na stołach, przygotować wieniec sufitowy, ozdobić świece laskami cynamonu czy wykonać gwiazdy z drutu. Każdy z domowników może stworzyć coś innego. I to jest najpiękniejsze.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.