6
zasad, dzięki którym
nie zrezygnujesz z treningu
nawet w najgorętsze dni

6
zasad, dzięki którym
nie zrezygnujesz z treningu
nawet w najgorętsze dni

01.

Pamiętaj, aby pić dużo wody

Przesadna aktywność fizyczna podczas wysokich temperatur może być dla nas szkodliwa. Dlatego ważne, aby do treningu w upalne dni być odpowiednio przygotowanym. – Trenowanie w upale jest obciążające dla organizmu, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do tak wysokich temperatur. Regularne ćwiczenia na pewno wpłyną jednak na poprawę wytrzymałości tlenowej. Wszystko jest kwestią adaptacji organizmu – mówi Dagmara Wawrzyniak, ambasadorka marki Under Armour i trenerka.

W upalne dni należy szczególnie pamiętać o regularnym piciu wody. – Przyjmuje się, że na każde stracone 0,5 kg masy ciała powinniśmy wypić dwie szklanki. Warto jest też obserwować kolor moczu. Jasny kolor wskazuje na odpowiednie nawodnienie, natomiast ciemny sugeruje, że powinniśmy wypić zdecydowanie więcej wody – przypomina autorka planu treningowego Cardiomasakra.

02.

Jedz nawet, gdy nie czujesz głodu

Temperatura powietrza przekraczająca 27°C w połączeniu z ekspozycją słoneczną może szybko doprowadzić do wyczerpania lub osłabienia organizmu. Równie istotne jest dostarczenie niezbędnych składników odżywczych. Podczas upału łatwo zapomnieć o jedzeniu zwłaszcza po treningu, bo nasz apetyt jest wtedy znacznie mniejszy.

– Należy spożywać węglowodany oraz białko. A jeśli naprawdę mamy problem z przyjmowaniem pokarmów w gorące dni, możemy postawić na lżejszą opcję, np. koktajl, pamiętając o wyżej wymienionych makroskładnikach. Co ważne, powinniśmy także zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie zbilansowanie i dostarczenie soli w diecie – podkreśla Dagmara Wawrzyniak.

03.

Wybierz odpowiednią porę na trening

Jeśli za oknem żar leje się z nieba, zaplanujmy dokładnie porę rozpoczęcia naszego treningu. W upalne dni najlepiej przeprowadzić go do godz. 11 lub po popołudniu od godz. 18. Unikniemy dzięki temu największego natężenia promieni słonecznych.

Wielu mężczyzn chcąc ochłodzić swój organizm, decyduje się latem biegać czy trenować siłowo bez koszulki. Pamiętajmy jednak, że to rozwiązanie może być niebezpieczne dla zdrowia. – Trenując outdoorowo, powinniśmy pamiętać o takich zagrożeniach jak np. promieniowanie UV. W bardzo szybkim czasie jesteśmy w stanie doznać poparzenia skóry, jesteśmy też narażeni na ukąszenia owadów. Nie dla każdego ćwiczenie bez koszulki będzie komfortową sytuacją – uważa trenerka.

04.

Skóra chłodna w dotyku

Obniżyć odczuwalną temperaturę pomoże nam przede wszystkim nowoczesna odzież sportowa. Dla komfortu treningu w najgorętsze dni marka Under Armour stworzyła technologię ISO-CHILL. – Wyróżnia się ona tym, że materiał zbudowany jest z płasko tkanych włókien – wstążek, które nasączone są dwutlenkiem tytanu. Płaskie włókna powodują, że materiał większą powierzchnią przylega do ciała sportowca, a zastosowany dwutlenek tytanu daje wyjątkowe uczucie chłodu na skórze. Dodatkowo perforowane laserowo wstawki zapewniają zwiększoną wentylację koszulki – opisuje Damian Witkowski, wielokrotny mistrz Polski w biegach, trener biegowy i Category Manager Under Armour.

Mówiąc wprost, odzież z technologią ISO-CHILL pomaga chłodzić ciało nawet w najbardziej upalne dni. Nie przegrzejemy się i będziemy mogli w pełni wykorzystać swoją energię.

05.

Ciało bez otarć i odparzeń

Podczas treningu latem trzeba uważać też na otarcia i odparzenia. Rozgrzana skóra jest dużo bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia. – Kroje i materiały zastosowane w naszych produktach minimalizują ryzyko otarć i odparzeń podczas treningów w najcieplejsze dni. Elastyczna tkanina 4WayStretch swobodnie rozciąga się we wszystkich kierunkach. Ergonomiczna konstrukcja stroju utrzymuje szwy z dala od miejsc narażonych na ścieranie, dzięki czemu nie tylko chroni nasze ciało, ale też zwiększa trwałość samej odzieży – zaznacza Damian Witkowski.

Technologia ISO-CHILL dostępna jest w szerokiej gamie produktów Under Armour, m.in. koszulek na krótki rękaw, koszulek bez rękawów, spodenek, leginsów, bielizny oraz czapeczek z daszkiem.

06.

Trenuj bez obaw o nieprzyjemne zapachy

Odzież Under Armour zanim trafi do sprzedaży, poddawana jest licznym testom. – Marka tworząc każdą nową technologię, opiera się na badaniach przeprowadzanych we własnych laboratoriach i laboratoriach firm zewnętrznych, które są ekspertem w badanym obszarze. Na ich podstawie powstają produkty, które następnie testowane są przez sportowców w ich naturalnym środowisku. W ten sposób do klientów trafia produkt sprawdzony w najtrudniejszych warunkach – zaznacza Category Manager Under Armour.

Trenując w technologii ISO-CHILL, nie musimy też obawiać się nieprzyjemnych zapachów, o które nietrudno podczas intensywnego wysiłku latem. Materiał odprowadza nadmiar potu i bardzo szybko schnie. Odzież Under Armour cechuje się też antybakteryjnością, która zapobiega rozwojowi drobnoustrojów powodujących nieprzyjemny zapach.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.