Advertisement

9
powodów, dla których
warto wybrać subskrypcję.
Lista usług robi wrażenie

9
powodów, dla których
warto wybrać subskrypcję.
Lista usług robi wrażenie

01.

Miesięczny koszt jest niemal niezauważalny

Istotną, a czasem główną przeszkodą w korzystaniu z profesjonalnych programów jest ich wysoka cena. Jednorazowy wydatek w wysokości przynajmniej kilkuset złotych bywa zbyt wysoki, szczególnie dla kogoś, kto właśnie wydał oszczędności na nowy komputer. Subskrypcja daje dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi.

W przypadku Microsoft 365 roczny koszt licencji dla jednego użytkownika (Personal) to jedynie 299,99 zł. Wersja rodzinna (Family) to 429,99 zł i aż 6 użytkowników, co daje niecałe 6 zł miesięcznie na osobę.

02.

Dostajesz więcej

Microsoft 365 to nie jest typowy produkt w subskrypcji. To usługa zwiększająca nasze bezpieczeństwo, kreatywność i pomagająca organizować czas, którego tak nam brakuje. Wystarczy spojrzeć na listę możliwości Microsoft 365, żeby nie mieć wątpliwości.

Subskrypcja to m.in. wszechstronny Excel, Word z funkcją redagowania treści, PowerPoint z gigantyczną bazą obrazów I materiałów wideo do wykorzystania, OneNote z korepetytorem matematyki, Outlook, czyli poczta bez reklam z możliwością szyfrowania wiadomości, OneDrive, czyli doskonale zabezpieczony dysk na dane i Teams, gdzie można porozmawiać z kilkuset osobami. Plus dodatkowe korzyści takie jak usługa Family Safety w ramach subskrypcji Microsoft 365 Family, która pozwala m.in. na zrządzanie dostępem do komputera, konsoli i smartfona przez najmłodszych członków rodziny.

Całość spina wspomniany OneDrive, w wersji Family o pojemności aż 6 TB!

Wszystkie pliki mogą być zapisywane w chmurze OneDrive, dostęp do nich jest możliwy z każdego urządzenia i przez przeglądarkę internetową. Można je współdzielić z innymi – nawet z osobami, które nie mają wykupionej subskrypcji Microsoft 365.

Dzięki temu praca online jest łatwiejsza – nie trzeba np. wysyłać plików e-mailem, tworząc ich kolejne wersje. Udostępniony jednym kliknięciem plik może być natychmiast ściągnięty przez kogoś, kto otrzymał do niego link. Ta osoba może też od razu na nim pracować, choćby przez przeglądarkę.

03.

Programy są zawsze aktualne i w najnowszej wersji

Subskrypcja daje dostęp do zawsze aktualnych i najnowszych wersji programów. Jeśli producent wprowadzi jakąś nową funkcję – udostępnia ją subskrybentom. Natychmiast

Jak to działa w praktyce? Pokażemy to na przykładzie wspomnianiej aplikacji Famili Safety

Z jej pomocą nie tylko monitorujemy co najmłodsi robią w sieci i jak długo są w Internecie na konsolach, komputerze z Windows 10, czy smartfonie

Teraz Microsoft dodał nową funkcję. Pozwala ona sprawdzić, co młodzi robią za kierownicą auta. Aplikacja zainstalowana na telefonie nastolatka powiadomi nas, gdy nasze dziecko jeździ zbyt gwałtownie, albo co gorsza używa podczas jazdy smartfona. Nastolatek nie zgadza się na nową aplikację w telefonie? Nie ma sprawy. My nie musimy pożyczać mu naszego samochodu

Dodajmy, że to rozwiązanie dostępne tylko w subskrypcji Microsoft 365.

04.

Instalacja na dowolnych urządzeniach, aż pięć na jednego użytkownika

Kupujesz, instalujesz i korzystasz. Na laptopie lub komputerze stacjonarnym. Pod tym względem subskrypcja bije ten "stary" model na głowę. Microsoft 365 w wersji Personal to możliwość zainstalowania oprogramowania aż na 5 urządzeniach – może to być dowolny laptop i komputer, a także urządzenia mobilne – smartfon czy tablet.

Jeszcze lepszy jest model subskrypcji w przypadku rodzin – możesz kupić licencję Family, która pozwala na użytkowanie Microsoft 365 aż 6 osobom, przy czym każda z nich to osobny użytkownik. To oznacza, że każdy z nas może zainstalować Microsoft 365 na 5 dowolnych urządzeniach. To w sumie 30 urządzeń w rodzinie. Wydaje się, że trudno wyczerpać ten limit.

05.

Dodatkowa przestrzeń na dane w OneDrive

Każdy subskrybent Microsoft 365 otrzymuje dostęp do dysku w chmurze – OneDrive – o pojemności aż 1 TB. Jeśli mamy wersję Family, jest to wspomniane aż 6 TB powierzchni na pliki.

Co daje OneDrive? Miejsce, które może z powodzeniem odciążyć dysk lokalny i pozwala zapomnieć o pendrive’ach – pliki można przechowywać jednocześnie na dysku i w chmurze albo tylko w chmurze. W tym drugim przypadku nie oznacza to ograniczonej dostępności – z dostępem do internetu można w dowolnej chwili po prostu otworzyć taki plik i na nim pracować, a efekty zostaną zapisane na dysku internetowym. Co istotne, dostęp do OneDrive jest możliwy przez przeglądarkę z komputera/smartfona/tabletu, ale na co dzień korzysta się z niego, jak z każdego innego folderu lokalnego – jest widoczny w eksploratorze plików (lub Finderze na komputerach Apple).

06.

Dodatkowe funkcje aplikacji mobilnych Office i OneDrive

Każdy posiadacz smartfona lub tabletu może pobrać aplikację Office (ze sklepu Google lub AppStore). Subskrybenci Microsoft 365 powinni się do niej zalogować, bo wówczas mają dostęp do naprawdę zaawansowanych funkcji.

Edytowanie plików Word, Excel, czy Power Point na smartfonie? Nie ma problemu. Zalogowanie się do konta Microsoft daje nam dostęp do plików zapisanych w OneDrive, które można edytować na ekranie smartfona, z zachowaniem wszystkich elementów formatowania.

Z Microsoft 365 mamy dostęp do naszego dysku w chmurze o pojemności 6TB i możemy z niego pobrać każdy, potrzebny plik. Dokument, zdjęcie, notatki. Zeskanowany paragon. Wszystko to, co tam umieściliśmy. W wersji bezpłatnej też możemy korzystać z dysku OneDrive, ale jego pojemność to tylko 5GB. Trochę mało.

Na telefonie można zrobić prawie wszystko to, co na komputerze – włącznie np. z dostosowywaniem stylów i układów tabel przestawnych w Excelu, dodawaniem elementów wykresów w Word czy dodawaniem niestandardowych kolorów do kształtów w PowerPoint.

Dodatkowo Office w smartfonie pozwala np. przekształcić pliki PDF na tekstowe, obrazy na tekst, a nawet obrazy na tabelę. Pozwala również na podpisywanie dokumentów PDF, dzięki czemu nie musimy już niczego drukować, podpisywać i skanować. Wszystko można zapisać na OneDrive, a nie pamięci smartfona. Nie trzeba również niczego wysyłać mejlem.

07.

Bezproblemowa reinstalacja na innym urządzeniu

Kiedy zmieniasz komputer na nowy, wszystkie dokumenty i inne pliki musisz już przenieść oddzielnie, czasem wręcz "ręcznie", poprzez kopiowanie ich na jakiś nośnik.

Subskrypcja Microsoft 365 i związany z nią dostępdo 6 TB miejsca w chmurze oznacza, że wystarczy zalogować się do usługi na nowym komputerze, by od razu móc pracować na wszystkich tych plikach. A jeśli lubisz mieć wszystko lokalnie – program sam pobierze całą zgromadzoną bibliotekę na twój nowy komputer

Subskrypcja jest też nie do przecenienia, gdy chcesz przesiąść się z komputera PC na Maca lub odwrotnie. Wersja pudełkowa oznacza konieczność kupienia nowego programu.

W ramach subskrypcji możesz dowolnie zmieniać urządzenia, na których instalujesz 5 dostępnych "kopii" programów.

08.

Na OneDrive pliki nie giną bezpowrotnie

OneDrive to nie tylko miejsce na pliki, ale też doskonały sposób na ich zabezpieczenie. W razie utraty dostępu do komputera (wskutek jego awarii lub kradzieży) bez problemu uzyskamy dostęp do wszystkich danych z OneDrive przez przeglądarkę lub poprzez zalogowanie się na OneDrive na innym urządzeniu (np. nowym komputerze lub komputerze kogoś z rodziny czy znajomych). Ale na tym sprawa się nie kończy – w usłudze tej można przywrócić stan plików z dowolnego dnia na 30 dni wstecz. Jeśli więc np. wskutek awarii/ataku zablokowano nam dostęp do plików, a nawet skasowano je – wystarczy zalogować się na OneDrive, by odtworzyć stan dysku. Nie mówiąc już o tym, że OneDrive ma swój własny kosz – przypadkowo usunięty plik z dysku lokalnego z folderu OneDrive i opróżniony kosz nie musi oznaczać tragedii. Plik ten dalej jest dostępny w koszu OneDrive – wystarczy jedno kliknięcie, by go przywrócić.

W OneDrive kluczowe pliki można zabezpieczyć w Magazynie Osobistym, który jest chroniony hasłem.

Udostępnianie plików? Możesz dzielić się plikami tylko do wglądu, z możliwościami edycji, czy też chronione przed kopiowaniem. Zapomnij o pendrivach, skoro możesz udostępnić przez sieć plik o wadze nawet 250 GB!

OneDrive to też bezpłatna kopia zapasowa danych. 1TB to wystarczająco dużo miejsca, by kopiować na niego automatycznie wszystkie stworzone zdjęcia i materiały wideo.

Dzięki temu utrata urządzenia nie oznacza utraty wszystkich zgromadzonych w pamięci telefonu zdjęć rodzinnych.

09.

Pomoc techniczna zawsze i dla każdego

Użytkownicy Microsoft 365 mogą korzystać z wszechstronnej pomocy marki przez cały czas – co istotne, ta pomoc dotyczy nie tylko programów z wykupionej licencji, ale też samego Windows 10.

Z pomocą techniczną można się skontaktować za pośrednictwem czatu, e-maila czy telefonu, bez żadnych dodatkowych kosztów przez cały czas trwania subskrypcji. Może to zrobić każdy użytkownik (w pakiecie Family – każdy z 5 użytkowników).

Dzięki temu nawet mniej zaawansowani w korzystaniu z komputera członkowie rodziny mają możliwość kontaktu z profesjonalną pomocą i nie muszą zarzucać pytaniami tych, którzy w rodzinie pełnią funkcję "głównych informatyków".

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.