Gotuj szybko, smacznie i "jak u mamy" z tymi trikami!

Gotuj szybko, smacznie i "jak u mamy" z tymi trikami!

01.

Planuj posiłki z wyprzedzeniem

Nic tak nie ułatwia życia, jak dobra organizacja. Nasze mamy dobrze to wiedziały, dlatego w nawale codziennych spraw planowały posiłki wcześniej. Wiele z nas dziś pewnie z uśmiechem wspomina fakt, że poszczególne potrawy z maminego repertuaru były przypisane do konkretnych dni tygodnia. Skoro na kuchence bulgotał rosół, to musiała być niedziela, a z kolei aromatyczny zapach naleśników niezmiennie przypominał, że mamy piątek. Ten porządek rzeczy ma jednak swój sens. Wiedząc, co będzie na obiad następnego dnia, możemy odpowiednio wcześniej zrobić zakupy, dzięki czemu unikniemy przykrych niespodzianek w postaci brakujących składników. Planowanie posiłków systematyzuje dzień i sprawia, że domowe życie płynie bez większych zakłóceń. No i niezdecydowani nie będą mieli już wymówek w stylu: "Nie wiedziałem, co ugotować".

02.

Kupuj żywność od lokalnych dostawców

Dawniej kupowanie jedzenia na okolicznych targach było normą, ale dziś stragany z lokalną żywnością mają silną konkurencję w postaci supermarketów. Nie oznacza to jednak, że targowiska poszły w zapomnienie. Produkty z lokalnych gospodarstw wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na naturalne pochodzenie, świeżość i pyszny smak. Nasze mamy i babcie doceniały wyższość żywności z targowisk nad towarami ze sklepowych półek. Warto brać z nich przykład! Jeżeli nie masz w okolicy targu ze świeżymi produktami, szukaj w sklepach towarów opartych na tradycyjnych, naturalnych recepturach. Znajdziesz je np. w ofercie marki Herbapol. Pyszne dżemy, konfitury i musy z owoców smakują jak przetwory z domowej spiżarni. Warto mieć je pod ręką, gdy szukamy naturalnej, zdrowej przekąski lub dodatku do ulubionych słodkich dań i deserów.

03.

Gotuj z całą rodziną

Chyba każdy w dzieciństwie choć raz pomagał mamie w kuchni, mieszając składniki na ciasto, wycinając pierniczki czy lepiąc pierogi. Dla małych adeptów sztuki kulinarnej to cenna lekcja samodzielności i zarazem świetna zabawa, a dla rodziców – nieocenione wsparcie, dzięki czemu przygotowanie dań przebiega sprawniej i w miłej, rodzinnej atmosferze. Dziś dorośli często nie mają czasu na rodzinne gotowanie, przez co posiłki przygotowywane są w pośpiechu. Warto to zmienić i chociaż w weekend uczynić z kuchni miejsce rodzinnej zabawy. Nie obawiaj się, że maluchy zamiast pomóc, zrobią wokół siebie harmider i bałagan. Dzieci to pilni obserwatorzy – wystarczy pokazać im, jak mają zagniatać ciasto i kroić warzywa. Przekonasz się, że szybko staną się wiernymi pomocnikami.

04.

Skompletuj domową spiżarnię

Sekretem każdej pani domu jest obfite zaplecze w postaci szafek wypełnionych przetworami, produktami sypkimi, orzechami i innymi składnikami, po które można łatwo sięgnąć w razie potrzeby. Nasze mamy i babcie bardzo dbały o zawartość domowych spiżarni – była to metoda na panujący wówczas kryzys, ale także wyraz gospodarności i zapobiegliwości, dzięki czemu w każdej chwili mogły przygotować ulubione danie. Ten trik warto wykorzystać w codziennym życiu, bo szafka wypełniona gotowymi produktami to nieocenione wsparcie w codziennej zawierusze. Mając pod ręką słoiczki z przetworami warzywnymi i owocowymi, możemy szybko i sprawnie skonstruować pyszne danie bez większego wysiłku. Jeżeli chcesz skompletować domową spiżarnię, koniecznie sięgnij po produkty marki Herbapol. Pyszne dżemy i przeciery na pewno będą nieocenionym wparciem podczas gotowania.

05.

Gotuj w duchu zero waste

Modny ostatnio trend na niemarnowanie żywności nie jest żadnym innowacyjnym odkryciem. Tę filozofię stosowały już nasze mamy i babcie, wykorzystując do gotowania wszystko, co miały w lodówce. Zasada zrównoważonego gospodarowania żywnością dotyczyła także zakupów – dawniej kupowało się tylko to, co było niezbędne. Dzięki temu każdy produkt był wykorzystywany na bieżąco, nie zalegał w lodówce i nie tracił świeżości. W PRL-u marnowanie jedzenia było rzadkością, bo niewiele osób mogło sobie na to pozwolić. Dziś, w czasach dobrobytu i dostępności, często kupujemy z nadwyżką, przez co dużo jedzenia ląduje w koszu. Żeby temu zapobiec, warto planować zakupy, kontrolować świeżość jedzenia i w pierwszej kolejności sięgać po te produkty, których przydatność się kończy. Mamy miały także świetne pomysły na wykorzystanie niezjedzonych potraw po świętach lub imprezach rodzinnych, robiąc z nich smaczne potrawki albo pożywne leczo. Zainspiruj się ich zwyczajami!

06.

Postaw na smaczne, gotowe rozwiązania

Gotowe produkty to nieoceniona pomoc podczas przyrządzania posiłków. Mogą być smaczną bazą dla wielu dań, dodatkiem do deserów albo smaczną przekąską w ciągu dnia. Gospodynie domowe doskonale znały zalety takiego rozwiązania. Słoiczki z warzywnymi i owocowymi przetworami pozwalały zaoszczędzić czas, bo z ich udziałem można przygotować danie szybko i sprawnie. Ten trik warto stosować także w dzisiejszych czasach. Z produktami Herbapol przygotowanie ciast, deserów, omletów czy naleśników będzie błyskawicznym i dziecinnie prostym zajęciem. Sięgając po dżemy, konfitury i przeciery owocowe tej marki, mamy pewność, że wybieramy sprawdzone produkty, które są nieocenionym wsparciem w kuchni. Spróbuj ich, a gwarantujemy, że na stałe zagoszczą w twojej spiżarni.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.