Nieruchomości Orange.
Elastyczność, której szukasz

Nieruchomości Orange.
Elastyczność, której szukasz

01.

Mieszaj do woli

Hotel połączony ze sklepem i klubem sportowym, a może centrum kongresowe z salą koncertową i restauracjami? Dzisiaj wiele nowo powstających kompleksów architektonicznych jest realizowanych według koncepcji mixed-use. Oznacza to, że mają więcej niż jedną funkcję, łączą wiele elementów, co kiedyś wydawało się niemożliwe lub – na pierwszy rzut oka – było nieopłacalne. Dziś zmieniające się społeczeństwo ma inne potrzeby i właśnie na nie odpowiadają inwestycje tego typu.

Taki model wykorzystania niektórych nieruchomości proponuje Orange. Firma telekomunikacyjna dysponuje wieloma budynkami i działkami, które kiedyś wykorzystywane były na działalność spółki. Dziś – wobec zmian technologicznych – nie są już firmie potrzebne do prowadzenia biznesu i przeznaczono je na sprzedaż. A wiele z nich to prawdziwe perełki inwestycyjne, położone w atrakcyjnych lokalizacjach.

Tak jak oferta ze zdjęcia, która ma szanse stać się lokalnym centrum handlowo-usługowym z elementami infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, a także – mieszkaniami w części budynku.

02.

Wygodne mieszkania

Jedną z największych bolączek rynku deweloperskiego jest brak gruntów w najlepszych lokalizacjach. Nawet najbardziej atrakcyjny pomysł na nieruchomość nie będzie pełny, gdy zostanie zrealizowany w dużej odległości od centrum, bez dobrej komunikacji czy lokalnej infrastruktury.

Dlatego korzystnym rozwiązaniem jest rewitalizacja już istniejących budynków z przeznaczeniem na mieszkania. Takich obiektów Orange ma w swojej ofercie bardzo dużo.

W Bielsku-Białej Orange proponuje na przykład do sprzedaży kompleks budynków biurowych (na zdjęciu). To cztery obiekty, w tym dwa biurowe (4,6 oraz 3 tys. m2) i dwa techniczne (500 i 600 m2). Wnętrza budynków to różnorodne pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne i techniczne.

Na działce dostępne są miejsca parkingowe. Budynki są w pełni gotowe do sprzedaży i czekają na nowego właściciela, który nada im drugie życie.

03.

Szkoła musi być blisko

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie nieruchomości oferowanych przez Orange jest przeznaczenie ich na cele edukacyjne. Doskonała lokalizacja, często blisko dużych osiedli, i dobre skomunikowanie sprawiają, że idealnie nadają się na szkoły lub przedszkola.

Przykładem takiego budynku jest położona w centrum Goworowa, blisko urzędu gminy (na zdjęciu). To w sumie niemal tysiąc metrów powierzchni, z czterema niezależnymi wejściami. Nieruchomość posiada trzy kondygnacje naziemne i piwnicę. Została ona zbudowana w latach 90. XX w.

Na częściowo ogrodzonym terenie znajduje się parking.

Atrakcyjność tej oferty w kontekście wykorzystania budynku na cele oświatowe podnosi fakt, że zaledwie 200 m dalej jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

04.

Zdrowie w dobrej lokalizacji

Jeszcze inna koncepcja na wykorzystanie oferowanych przez telekom budynków to przeznaczenie ich na usługi medyczne. Tu też niebagatelną rolę odgrywa lokalizacja i okoliczna infrastruktura, ale są też oferty mające "coś więcej".

Taką nieruchomością jest niewątpliwie budynek znajdujący się w Konstancinie-Jeziornie, miejscowości mającej status uzdrowiska i od zawsze kojarzącej się z odzyskiwaniem sił.

Według koncepcji Orange po rewitalizacji może tam działać np. dom seniora, ale sprawdzi się też jako prestiżowa przychodnia medyczna, a nawet jako pensjonat. Możliwe, że nowy właściciel zechce połączyć któreś z tych funkcji, zgodnie z ideą mixed-use.

Nieruchomość sąsiaduje z budynkami mieszkalnymi o charakterze rezydencji, co jeszcze bardziej podnosi prestiż lokalizacji. Obecnie składają się na nią budynek biurowo-techniczny (254 m2) i magazynowy (282 m2).

05.

Produkcja i magazyny

Szukając nieruchomości na cele przemysłowe czy logistyczne też warto zajrzeć do oferty Orange. Wiele budynków to obszerne magazyny, hale czy inne powierzchnie nadające się do wykorzystania choćby przy produkcji. Zwykle dobrze skomunikowane, połączone z kompletną infrastrukturą techniczną (w tym IT), dają wiele możliwości pomysłowym przedsiębiorcom.

Jedna z takich opcji to atrakcyjna nieruchomość na biura i usługi z dużą powierzchnią magazynową przy ul. Targowej 1 w Błoniu o łącznej powierzchni ponad 1,7 tys. m2.

Budynek biurowo-techniczny (817 m2) to obiekt wolnostojący, posiada dwie kondygnacje naziemne i jest całkowicie podpiwniczony. W obiekcie znajduje się jedna klatka schodowa. Wejście główne przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych.W promieniu kilkuset metrów od nieruchomości znajduje się duży dyskont spożywczy, targowisko miejskie oraz droga krajowa nr 92.

06.

Dużo miejsca na świetne pomysły

Orange oferuje nie tylko budynki w atrakcyjnych miejscach, ale też działki, na których przyszły inwestor może zrealizować własną koncepcję zabudowy od zera. Grunty mają zwykle powierzchnię ponad 5 tys. m2, niektóre znacznie więcej.

Na przykład grunt w Szczecinie, z przeznaczeniem pod obiekt kultury, oświaty, opieki zdrowotnej, hotel, biura, usługi i osiedla mieszkaniowe – zgodnie z koncepcją mixed-use. To 3 niezabudowane działki o łącznej powierzchni ponad 30 tys. m2.

Nieruchomość położona jest 5 km od Centrum Szczecina, w dzielnicy Warszewo, przy planowanej drodze publicznej prowadzącej do Polic, 5 km od centrum Szczecina.

07.

Dla turystów, studentów i biznesu

Doskonałe lokalizacje nieruchomości pozwalają też na wykorzystanie ich na inwestycje hotelowe czy budowę akademików. W wielu przypadkach budynki są blisko uczelni, w centrach miast, i mają duże powierzchnie. Dodatkowym walorem wielu z nich jest położenie w okolicy atrakcyjnej turystycznie oraz blisko obiektów rozrywkowych i kulturalnych (restauracje, hale sportowe, centra handlowe).

Jeden z takich budynków stoi we Wrocławiu (na zdjęciu). Zabytkowa kamienica, obecnie z rozkładem biurowym, świetnie nadaje się np. na hotel połączony z restauracją czy centrum konferencyjnym. Posiada powierzchnię ponad 11 tysięcy m2, 3 piętra z podpiwniczeniem.

Budynek stoi na działce wielkości ponad 8,5 tys. m2.

Oryginalność tej kamienicy to przede wszystkim zdobienia umieszczone na zewnętrznej elewacji. Sama bryła jest również wyjątkowa i rozpoznawalna, a położenie w centrum miasta dopełnia atrakcyjności tej inwestycji.

08.

W służbie publicznej

Nieruchomości Orange to również wiele budynków, które można przeznaczyć na cele publiczne. Tutaj możliwości są praktycznie nieograniczone, przy czym znów kluczowa jest lokalizacja i uzbrojenie tych nieruchomości. Obiekty można zagospodarować np. jako urzędy miejskie, centra obsługi mieszkańców czy inne jednostki administracji.

Weźmy na przykład nieruchomość znajdującą się w centrum miasta Oborniki. To właściwie dwie nieruchomości, stanowiące funkcjonalną całość. Na dziedzińcu znajdują się liczne miejsca parkingowe.

Nieruchomość jest zlokalizowana tuż przy drodze krajowej, teren jest utwardzony i zagospodarowany zielenią.

09.

W samym centrum

Na koniec – wisienka na torcie. Taka perełka nie zdarza się często. To nieruchomość położona w samym centrum Słupska. A właściwie – kompleks pięciu zabytkowych budynków. Położone są na działkach o łącznej powierzchni ponad 6 tys. m2, zaś łączna powierzchnia budynków to ponad 8,7 tys. m2.

Oferta obejmuje dwa budynki biurowe, budynek mieszkalny. Istnieje możliwość ich rozbudowy.

Tak jak wiele z nieruchomości oferowanych przez Orange – ta również jest położona w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Wynika to z długiej historii firmy. Świadczenie usług na terenie całego kraju wymagało kiedyś dużej liczby budynków, w wielu kluczowych lokalizacjach.

10.

Kup w promocji

Wszystkie prezentowane nieruchomości – i wiele innych, które można znaleźć na stronie nieruchomości Orange – są obecnie oferowane w promocyjnych cenach. Wiele z nich – jak powiedzieliśmy – ma już gotową koncepcję architektoniczną. Oznacza to, że nabywca otrzymuje gotowy pomysł na wykorzystanie nieruchomości, z którego może – choć oczywiście nie musi – skorzystać.

Wszyscy zainteresowani nieruchomościami Orange mogą skontaktować się bezpośrednio z doradcami, odpowiedzialnymi za poszczególne oferty albo zadzwonić na infolinię: +48 800 300 400.

Warto też zapisać się do newslettera , by być na bieżąco z nowymi ofertami.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.